آشنایی با سمر

آشنایی با سمر

موسسه خیریه «سمر» با هدف حمایت جامع کیفی از افراد مبتلا به سرطان که بالای ۱۴ سال سن دارند، فعالیت‌ می‌کند.

موسسه خیریه "سرور مهراندیشان راستین" که با نام اختصاری‌اش «سمر» نامیده می‌شود، خدمات مختلفی به «فرزندان» خود ارائه می‌دهد. این خدمات، تحت عنوان حمایت جامع کیفی شناخته می‌شوند و در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

حمایت جامع کیفی چیست؟

حمایت جامع کیفی، به منظور هدایت فرزندان سمر به سمت زندگی پرامیدی است که در مسیر درمان سرطان به آن نیاز دارند.

منظور از جامع بودن حمایت‌ها، این است که در سه سطح کلی: جسمی، روانی و ذهنی صورت می‌گیرند. مسیر درمان جسمی از طریق آزمایشات، دارو، جراحی، شیمی‌درمانی و ... صورت می‌گیرد تا فرد به بهبود برسد. این کارها اگرچه در بیمارستان صورت می‌گیرند اما؛ کمک هزینه‌های آنها توسط سمر به فرزندانش پرداخت می‌شود.

در کنار درمان جسمی، روان‌درمانی و ذهن‌درمانی هم در کلاس‌های سمر انجام می‌شوند تا فرد مبتلا بتواند با غلبه بر استرس و تسلط پیدا کردن به ذهن و فکر خودش، با تمام توان بر سرطان غلبه کند.

منظور از کیفی بودن خدمات سمر هم، این است که علاوه بر پرداخت کمک‌هزینه‌های درمان جسمی، ۷۰ درصد هزینه‌های معیشتی فرد نیز بر عهده سمر خواهد بود. کیفی بودن خدمات، باعث می‌شود تا فرزندان سمر با قوت قلب بتوانند مراحل درمانی خود را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارند

جامع کیفی سمر از بیماران مبتلا به سرطان
 
حمایت جامع کیفی

از بیماران مبتلا به سرطان


شهرزاد آیرم - موسس خیریه سمر
 
شهرزاد آیرم

بنیانگذار و مدیرعامل خیریه سمر

موسس خیریه سمر کیست؟

سرکار خانم «شهرزاد آیرم» همان شخصی است که این موسسه را تاسیس کرده است. ایشان که خود زمانی مبتلا به سرطان بوده، بعنوان یک سلامت‌جو مسیر پر پیچ‌وخمی را طی نموده است.

خانم آیرم پس از بهبودی، تصمیم گرفت تا با استفاده از تجربیات خود در این زمینه و همچنین، با بهره‌بردن از روش‌ها و امکاناتی که به درمان و کسب سلامتی کامل خودش کمک کرده بودند به کسانی که با بیماری سرطان دست‌وپنجه نرم می‌کنند، کمک کند.

شهرزاد آیرم، خود را مادر فرزندان سمر می‌داند. اعتقاد دارد که باید برای هرکدام از آنها نقش یک مادر را ایفا کند. اما این نقش را از عمق جان خود و با تمام احساسات صادقانه خویش، ایفا می‌کند. مادر فرزندان سمر، هیچ تفاوت و تمایزی بین فرزندانش قائل نمی‌شود و بدون درنظر گرفتن جایگاه‎شان، آغوش پرمهرش را به روی‌شان باز می‌کند.


خانه امید و کمک به بیماران مبتلا به سرطان

موسسه سرور مهراندیشان راستین، بجز مرکز اداری‌اش؛ یک مرکز دیگر هم دارد که با نام «خانه امید» شناخته می‌شود. خانه امید، با استفاده از یک فضای سبز چشم‌نواز ، موسیقی مخصوص و برخورد مناسب کارکنان، تجربه‌ای بی‌نظیر و لبریز از انرژی مثبت را به فرزندانش هدیه می‌دهد.

در این منزل سرسبز و زیبا، امکاناتی درنظر گرفته شده که از همان بدو ورود فرزندان، تا ختم به خیر شدن سفر سلامتی آنها، هر روز حال‌شان بهتر از روز قبل می‌شود. آنها یادشان می‌ماند که هرقدر هم این سفر سخت باشد، خانه‌ امیدی هست که انتظارشان را می‌کشد و مادری هست که قلبش به عشق آنها می‌تپد.

فضای سبز خانه امید
 
خانه امید

فضای سبز خانه امید سمر

فضای سبز خانه امید
 
خانه امید

فضای سبز خانه امید سمر

در 16 سالی که از تاسیس اینجا گذشته، بالغ بر 12721 فرد مبتلا به بیماری سرطان تحت پوشش خدمات قرار گرفته‌اند. همچنین می‌توانید با «فعالیت‌های سمر» بیشتر آشنا شوید. ضمن اینکه بجز آنها؛ فرزندان‌شان که نوه‌های سمر محسوب می‌شوند نیز، از خدمات این موسسه خیریه بهره‌مند می‌گردند.

در این مطلب سعی کردیم که شما را بصورت کاملا خلاصه با موسسه سرور مهراندیشان راستین آشنا کنیم. اما مطالب بسیاری مانده که برای شناخت کامل از این موسسه، پیشنهاد می‌کنیم که آنها را مطالعه فرمایید. با «پیشینه موسسه خیریه سمر» آشنا شوید.