فعالیت‌های موسسه خیریه سمر

پیشینه موسسه خیریه فعالیت‌های

فعالیت‌های موسسه خیریه سمر برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان

درمان بیماری سرطان، نیازمند یک برنامه جامع و حساب‌شده است. فرد مبتلا به سرطان باید از نظر روحی و روانی شرایط خوبی را داشته باشد و در کنارش، مراحل درمان جسمی را هم پشت‌سر بگذارد.

بر اساس یافته‌های دانشگاه جان هاپکینز (John Hopkins University) نزدیک به ۴۰ درصد از سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند. بر این اساس، پیشگیری یا درمان آن بیماری‌ها، از طریق سبک زندگی سلامت و سالم‌سازی محیط انجام می‌شود.

طبق نتایج این تحقیقات، دو عامل مهم، یعنی: تغذیه مناسب و شرایط ایده‌آل روحی و روانی هم برای پیشگیری و هم برای درمان سرطان لازم هستند.

موسسه خیریه سمر با تکیه بر این مساله، خدمات جامع کیفی خود را برای خدمت‌رسانی بهتر به فرزندانش (بیماران مبتلا به سرطان بالای ۱۴ سال) ارائه می‌دهد.

خدمات جامع کیفی سمر، در سه سطح (جسمی، روانی و ذهنی) صورت می‌گیرد. در این زمینه، کلاس‌هایی برگزار می‌شوند تا افراد در هر سه سطح تقویت شوند. از جمله: گروه درمانی، مدیریت ذهن، کنترل خشم، مشاوره فردی، ورزش‌های آرامش بخش، تغذیه سالم و کلاس‌های توانمندسازی.

اما در کنار این خدمات، حمایت مادی هم از فرزندان صورت می‌گیرد. علاوه بر کمک‌هزینه خرید دارو، شیمی‌درمانی، جراحی، آزمایشات و ... ، مستمری ماهانه، بن رفاه و ملزومات زندگی هم اهدا می‌شوند. به این ترتیب، کسی که در مسیر درمان قرار گرفته، خیالش از بابت مسائل مالی زندگی‌اش نیز راحت می‌شود و بهتر می‌تواند عزم خود را جزم و اراده‌اش را در این راه قوی‌تر نماید.

شرح خدمت‌رسانی‌های خیریه سمر

ایده‌آل‌ترین روش برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان، رفع نیازهای روحی، روانی و مادی آنهاست. این شیوه استاندارد و مناسب، همان روشی است که سمر در پیش گرفته تا تمام‌قد پشت فرزندان خود بایستد.

حالا، اگر بخواهیم مهم‌ترین نتیجه این روش را بطور خلاصه خدمت شما عرض نماییم، باید بگوییم که تاکنون بالغ بر ۸۰۳۰ بیمار مبتلا به سرطان به زندگی بازگشته‌اند. این اتفاق بزرگ و مبارک، نتیجه همراهی و مهربانی خیرینی است که ما آنها را «مهراندیشان» می‌نامیم.

این اتفاق، ثمره‌ی بزرگ (در کنار هم بودن) است. ۸۰۳۰ نفر که ممکن است بعضی‌ از آن عزیزان تا پیش از ورود به چرخه‌ی درمانی سمر، هیچ امیدی به زنده ماندن تا چند روز و چند هفته دیگر نداشتند. اما آنها؛ اکنون زنده هستند و در کنار فرزندان خود، که نوه‌های سمر نام دارند، زندگی می‌کنند.

فعالیت‌های موسسه خیریه سمر
 
آشنایی با فعالیت‌های

موسسه خیریه سمر

"سرطان درمان‌پذیر است اگر مهرتان را دریغ نکنید."

در ادامه، شرح مختصری از فعالیت‌های خدماتی سمر ارائه می‌دهیم. اما؛ برای آشنایی کامل با تک تک این موارد، توصیه می‌کنیم که بخش «سمر چگونه به من کمک می‌کند» را مطالعه بفرمایید.


خدمات روان‌درمانی برای افراد مبتلا به سرطان بالای ۱۴ سال:

 • برگزاری روزانه کلاس‌های گروه‌درمانی برای فرزندان سمر.
 • جلسات مشاوره فردی برای فرزندان سمر و خانواده‌هایشان.
 • کلاس‌های مدیریت و کنترل خشم برای فرزندان سمر.
 • کلاس ورزش‌های آرام‌بخش و کنترل‌خشم برای فرزندان سمر.
 • برگزاری اردوهای تفریحی، فرهنگی و زیارتی برای فرزندان سمر.

خدمات جسمی برای بیماران مبتلا به سرطان بالای 14 سال:

 • تغذیه مناسب و علمی (بر اساس برنامه‌ای که مشاوران تغذیه موسسه نوشته‌اند) به فرزندان و نوه‌های سمر ارائه می‌شود.

خدمات رفاهی برای فرایند درمان سرطان افراد بالای 14 سال:

 • پرداخت مستمری ماهانه.
 • پرداخت کمک‌هزینه دارویی.
 • ارائه تسهیلات برای انجام آزمایش‌ها.
 • ارائه تسهیلات برای ام‌آرآی ، سونوگرافی و سی‌تی‌اسکن.
 • پرداخت کمک‌هزینه غذایی.
 • ارائه تسهیلات برای وام‌های خوداشتغالی بر اساس تفاهم صورت‌گرفته با مراکز فنی و حرفه‌ای.
 • تامین کمک‌هزینه بستری و مراقبت‌های بالینی و تجهیزات پزشکی متناسب با نیاز فرزندان سمر.

موسسه خیریه سمر، یکی از خیریه‌های حمایت از بیماران مبتلا به سرطان است. اما؛ تنها موسسه‌ای است که برای این بیماران، برنامه (حمایت جامع کیفی) درنظر گرفته است. فرزندان سمر با استفاده از تک تک خدماتی که ذکر شد، در طول روزها و ماه‌ها قوی‌تر، شاداب‌تر و امیدوارتر می‌شوند. آنها همچنین با شرکت در کلاس‌های توان‌بخشی، مهارت‌هایی را یاد می‌گیرند که بازار خوبی دارند و بعد از طی دوره درمان و رسیدن به سلامتی، می‌توانند با استفاده از مهارت‌هایی که آموخته‌اند کسب درآمد خوبی داشته باشند.

بسیاری از فرزندان، حتی پس از گذشت سال‌ها از دوران درمان و کسب سلامتی خودشان، باز هم رابطه قلبی و عاطفی خود را با سمر و خانه امیدشان حفظ می‌کنند. آنها با سر زدن به اعضای این خانواده و انجام بعضی کارها بصورت داوطلبانه، نشان می‌دهند که رابطه این فرزندان با خانه و کاشانه خود رابطه‌ای است طولانی مدت، به درازای طول عمرشان.

 


 

منابع:

سایت دانشگاه جان هاپکینز