25دی

برگزاری تور سلامت در موسسه خیریه سمربازگشت

جدیدترین تور سلامت موسسه خیریه سمر، در تاریخ ۱۳ دی‌ماه و با حضور کارکنان برند «درسا» برگزار شد.

تور سلامت، مجموعه‌ای از کلاسهای آموزشی مختلف است که در خانه امید موسسه خیریه سرور مهراندیشان راستین برگزار می‌گردد. هدف از برگزاری این تور، آموزش نکاتی است که برای (پیشگیری از سرطان) ضروری هستند

کلاس اصول تغذیه

کلاس اصول تغذیه، اولین کلاسی بود که در کنداکتور تور سلامت قرار داشت. در این کلاس، نکاتی را که برای پیشگیری از سرطان باید رعایت کرد، آموزش داده شد.

لازم به ذکر است که، دو وعده غذایی شامل: صبحانه و ناهار به مهمانان ارائه شد. این دو وعده، همان غذاهایی هستند که بیماران تحت حمایت جامع کیفی سمر (یا فرزندان سمر) در این موسسه میل می‌کنند. هر وعده غذایی و همچنین، میان‌وعده‌هایی که هم به مهمانان و هم به فرزندان سمر ارائه می‌شود، نه تنها بسیار بهداشتی و با کیفیت بالا تهیه می‌گردد، بلکه طبق اصول علم تغذیه‌ای است که توسط مشاورین سمر طرح می‌گردد.

تور سلامت موسسه خیریه سمر
 

تور سلامت موسسه خیریه سمر
 
 

پیام مدیر عامل و پخش فیلم «سمیه»

در بخش بعدی، فیلم مستند بیست دقیقه‌ای با عنوان «سمیه» پخش شد. در این فیلم که توسط فرزندان سمر ساخته شده، فعالیت‌های سمر شرح داده می‌شوند. خانمی به نام سمیه تحت پوشش سمر قرار می‌گیرد، فرزندانش به مدرسه فرستاده می‌شوند و همچنین، صاحب یک خانه می‌شود.

سپس، سرکار خانم «شهرزاد آیرم»، مدیر عامل موسسه خیریه سمر به صحبت پرداخت. او از روزهایی حرف زد که خودش درگیر این بیماری بوده و اینکه چطور یاد می‌گیرد که سرطان را شکست دهد. آیرم در خلال صحبت‌هایش، از ایده اولیه تاسیس این خیریه، هدف اصلی‌اش و رسالتی که برای سمر درنظر گرفته بود، گفت و حاضرین در جلسه تحت تاثیر احساسات وی قرار گرفتند.


مدیریت ذهن و مدیریت استرس

دو کلاس «مدیریت ذهن» و «مدیریت استرس» کلاس‌هایی بودند که تا بعدظهر برگزار شدند. این کلاس‌ها، برای فرزندان سمر بصورت منظم برگزار می‌شوند و به آنها کمک می‌شود تا در مسیر درمان خود چطور ذهن خود را مدیریت کنند.

در هر کدام، مهارتهایی به افراد آموخته شد که می‌توانند در زندگی شخصی خود بکار بگیرند و بهتر اعصاب و فکر خود را تحت کنترل داشته باشند.

در پایان تور سلامت، مهمانان فرم‌های نظرسنجی موسسه را پر کردند و نظرات خود را برای عملکرد بهتر به مسئولین موسسه گفتند. به هر کدام از آنها یک بسته هدیه داده شد. هر بسته شامل: بروشورهایی که موسسه را بصورت کامل معرفی می‌کردند و همچنین، قلک‌هایی که برای اهدای کمک‌های خود به بیماران مبتلا به سرطان در اختیار آنها گذاشته شد.

تور سلامت موسسه خیریه سمر
 
 

 
تور سلامت موسسه خیریه سمر
 
 
 

مقالات مرتبط

دومین روز از تور سلامت هفته مبارزه با سرطان

دومین روز از تور سلامت هفته مبارزه با سرطان

موسسه خیریه سمر، به مناسبت «هفته مبارزه با سرطان» در سال...

اولین تور سلامت در هفته مبارزه با سرطان برگزار شد

اولین تور سلامت در هفته مبارزه با سرطان برگزار شد

سه شنبه ۸ بهمن‌ماه، نخستین جلسه از تور سلامت ویژه «هفته ...

هفت روز برای سبک زندگی سلامت با سمر

هفت روز برای سبک زندگی سلامت با سمر

در ایران هرساله هفنه‌ای را با عنوان «هفته مبارزه با سرطا...

بازارچه افطاری در خانه ی امید موسسه خیریه سمر برگزار می شود

بازارچه افطاری در خانه ی امید موسسه خیریه سمر برگزار می شود

بازارچه فروش غذا به نفع بیماران مبتلا به سرطان توسط موس...

لطفا پیام، پرسش یا نظر خود را در این باره بنویسید