20آذر

تعداد فرزندان سمر از ۱۰ هزار نفر گذشتبازگشت

موسسه خیریه سمر از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرد. با گذشت زمان، یکی یکی از پس موانع گذشت و با تکیه بر الطاف خداوند و به یاری تمامی مهراندیشانی که در این 14 سال حامی سمر بوده‌اند، به روزهای فعلی رسیده است. سمر روزگاری جوانه‌ کوچکی بود که توسط «مادر سمر»- خانم شهرزاد آیرم- کاشته شد و باید 14 سال می‌گذشت تا به روزهای پرافتخاری برسد که تعداد سلامت جویانی که تحت پوشش قرار داده به بیش از 10 هزار نفر برسد. در کسب چنین سعادت بزرگی، تمامی شما مهراندیشان عزیز سهیم هستید و به اندازه تمام مهری که از جانب خود برای فرزندان سمر بذل کرده‌اید نزد پروردگارتان توشه خواهید داشت. 

شاید یکی از دوران‌های پرتلاطمی که در طول عمر سمر برایش پیش آمد، ماه‌های اوج گرفتن شیوع ویروس کرونا در کشور بود. روزهایی که بخاطر ناشناخته بودن این ویروس بسیاری از بخش‌های جامعه فعالیت خود را متوقف کرده بودند اما؛ اعضای سمر بخاطر ارزش و اهمیتی که برای رسالت‌شان قائل بودند با تمام توان به کارها ادامه می‌دادند. ضمن اینکه در عین پیش بردن تمام اهداف و وظایفی که داشتند تا بتوانند مثل همیشه تمام قد از فرزندان سمر حمایت کنند، باید پروتکل‌های بهداشتی را هم کامل و بی‌نقص رعایت می‌کردند تا سلامتی سلامت‌جویانی که مبتلا به سرطان بودند و بدن‌هایشان در مقابل کرونا آسیب‌پذیرتر شده بود را به خوبی حفظ کنند. هرچند هنوز هم شیوع کرونا ادامه دارد و پایان نیافته، اما به لطف خداوند تاحدودی کشورمان از آن روزهای سخت و پرفشار رهایی پیدا کرده‌ است. حالا انواع واکسن‌های کرونا به وفور در کشور وجود دارد، بیمارستان‌ها خلوت‌تر شده‌اند و کسب و کارها به وضعیت عادی بازگشته‌اند. اگر بتوانیم همه دست در دست هم از پیچ آخر کرونا عبور کنیم و با تزریق واکسن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی زنجیره انتقال این ویروس را نیز قطع کنیم به امید خداوند برای همیشه از شیوع گسترده آن در امان خواهیم بود.

اما بازگردیم به سمر، به خانه امید سمر که درب‌های رنگینش در تمامی آن روزها به روی مهراندیشان و فرزندان سمر باز بود. در سال 99 که از ابتدا تا انتهایش سرتاسر کشورمان با بحران شیوع کرونا مواجه بود، هزار و 166 سلامت‌جو تحت پوشش «خدمات جامع کیفی» سمر قرار گرفتند. این در حالی است که در سال گذشته آن، یعنی سال 98، که شیوع کرونا فقط از ماه‌های پایانی‌اش در کشورمان آغاز شد و باقی ماه‌ها وضعیت عادی بود هزار و 550 نفر تحت پوشش قرار گرفتند. با مقایسه همین دو سال هم می‌توان به خوبی متوجه شد که شرایط بحرانی و کرونا زده کشور هم نتوانست تغییر زیادی در تعداد پذیرش‌های موسسه خیریه سمر ایجاد کند و پرسنل این موسسه با تمام وجودشان و به عشق نشاندن لبخند بر لب‌های سلامت‌جویان عزیز و خانواده‌هایشان بی‌دریغ کار و تلاش می‌کردند. 

از ابتدای سال 1400 تا روزهای نیمه ماه آبان، تعداد پذیرش‌ها در موسسه به 745 نفر رسیده است که در مقایسه با سال‌های قبل می‌توان پیش‌بینی کرد تا پایان امسال سعادت این را خواهیم یافت که تعداد بسیار زیادی از سلامت‌جویان را پذیرش کنیم و تا تکمیل پروسه درمانی‌شان و رساندن آن‌ها به سرمنزل سلامتی در کنارشان باشیم. خدا را شاکریم، این سعادت بزرگی بوده که نصیب ما شده و امیدواریم که شایستگی آن را داشته باشیم که خدمت‌گزاران خوبی برای سلامت‌جویان و هم وطنان عزیزمان باشیم.

در مقابل شما مهراندیشان بزرگوار نیز، کمال تشکر و قدردانی را به جا می‌آوریم؛ چرا که هیچگاه برای حمایت از موسسه سمر و فرزندانش از هیچ کار خیری دریغ نورزیده‌اید. اگر ما سعادت خدمت‌گزاری داریم، به برکت قدم‌های شما در خانه امید سمر است. به پشتوانه شما از موانع بسیار گذشتیم و اکنون که به سمر نگاه می‌کنیم به درخت سرسبز و استواری برمی‌خوریم که بسیاری از افراد می‌توانند از "ثمره" آن بهره‌مند شوند. امیدواریم که روز به روز این درخت تنومندتر و محکم‌تر شود تا انسان‌های بیشتری زیر سایه‌اش به آرامش برسند، از میوه‌هایش سلامتی هدیه بگیرند و از تماشای این همه زیبایی لذت ببرند. چنین اتفاقی با همکاری و همراهی شما عزیزان کاملا امکان‌پذیر خواهد بود. ایمان داریم همانطور که تاکنون سمر را تنها نگذاشتید و از مهر و مال و قلب خویش مایه گذاشتید تا سلامت‌جویان و فرزندان سمر را حمایت کنید، از این به بعد نیز حامی فرزندان‌مان خواهید بود.

برای تمامی شما عزیزان آرزوی سلامتی می‌کنیم. درهای خانه امید سمر نیز همواره و مثل همیشه به روی شما مهراندیشان باز هستند و مطمئن باشید با قدم گذاشتن در این خانه امید، دل‌های ما را شادتر و محیط این خانه را معطر و نورانی‌تر می‌سازید. منتظرتان هستیم.
 
 

مقالات مرتبط

سبزیجات دوره شیمی درمانی کدامند؟

سبزیجات دوره شیمی درمانی کدامند؟

کلیه سبزیجات چه برای پیشگیری از سرطان و چه در طول مدت درمان بهترین انتخاب هستند

تجهیز بخش سونوگرافی بیمارستان امام حسین توسط موسسه خیریه سمر

تجهیز بخش سونوگرافی بیمارستان امام حسین توسط موسسه خیریه سمر

موسسه خیریه سمر همواره تلاش کرده با برداشتن قدم‌های خیر...

مصاحبه با فرزند سمر شماره ۲

مصاحبه با فرزند سمر شماره ۲

همانطور که در شماره قبلی اعلام نمودیم، قصد داریم بخش جد...

مصاحبه با فرزند سمر شماره ۱

مصاحبه با فرزند سمر شماره ۱

قصد داریم که از این به بعد، شما مهراندیشان را با داستان ...

لطفا پیام، پرسش یا نظر خود را در این باره بنویسید