خدمات جسمی موسسه خیریه سمر

خدمات جسمی موسسه خیریه سمر

اهمیت تغذیه درست و سالم، برای بیماران مبتلا به سرطان، بسیار بالاست. آنها باید قبل درمان، هنگام درمان و بعد از درمان، تغذیه خود را مطابق با برنامه‌هایی که متخصصین می‌نویسند پیش ببرند.

طبق آنچه محققان حوزه سلامت در دانشگاه استانفورد (Stanford Health Care) بیان می‌کنند، "مهم‌ترین هدف از تغذیه مناسب برای افراد مبتلا به سرطان، ثابت نگاه داشتن وزن آنهاست." بنابراین، تغذیه افراد درگیر با سرطان باید با تغذیه‌شان قبل از تشخیص این بیماری متفاوت باشد.

بنابر اظهارات این محققان، افراد مبتلا به بیماری سرطان انرژی زیادی را بخاطر چالش‌های درمانی از دست می‌دهند. بنابراین، باید تا جایی که امکانش وجود دارد از کاهش وزن‌شان جلوگیری نمایند. رسیدن به این هدف، مستلزم این است که با برنامه غذایی مناسبی تا جای ممکن کالری و پروتئین وارد بدن خود کنند.

خدمات جسمی خیریه سمر
 
خدمات جسمی

موسسه خیریه سمر

موسسه خیریه سمر، با هدف حمایت جسمی از فرزندان خود که در چارچوب «حمایت جامع کیفی» صورت می‌گیرد، هر روزه وعده‌های غذایی مناسبی برای‌شان تدارک می‌بیند. این برنامه غذایی که شامل وعده‌های اصلی و میان‌وعده می‌شود، توسط متخصصان تغذیه سمر نوشته شده و به آنها کمک می‌کند که فرایند درمان‌شان را قوی‌تر و موثرتر طی کنند.

آشپزخانه سمر در طول روز با روشی بهداشتی و با کیفیت، برای فرزندان این موسسه غذا طبخ می‌کند.

اما در کنار این کار، بسته‌های غذایی به افراد تحت پوشش و خانواده‌هایشان نیز داده می‌شود.

مورد دیگری که موسسه خیریه سمر به قصد حمایت جسمی از فرزندانش انجام می‌دهد، کمک‌هزینه‌ها و تسهیلاتی است که برای مواردی نظیر: داروها، شیمی درمانی، رادیوتراپی، جراحی، آزمایشات، مراقبت‌های بالینی و ... پرداخت می‌نماید.


منبع:

سایت دانشگاه استانفورد